EL-GO edu1 - zestaw do budowy obwodów elektronicznychzestaw do budowy obwodów elektronicznych


Zestawy El-Go do budowy obwodów elektronicznych zostały zaprojektowane tak, aby prezentacja wiedzy odbywała się w ciekawy, atrakcyjny sposób i na takim poziomie, który daje użytkownikowi podstawę do dalszego samodzielnego działania.
W El-Go zastosowano nowy, na skalę światową, pomysł realizacji połączeń elektrycznych - powstają one same
podczas zbliżania do siebie elementów i utrzymywane są siłami magnetycznymi.
Nie trzeba używać lutownicy ani tworzyć plątaniny kabli. Połączenia powstają same w momencie zbliżania do siebie elementów i utrzymywane są siłami magnetycznymi. Gotowy obwód jest przejrzysty - tak jak jego schemat. Zastosowane rozwiązania powodują, że nauka elektroniki staje się niezwykle prosta, a ilość zbudowanych obwodów zleży tylko od wyobraźni użytkownika.
Zestaw podstawowy Edu 1 pozwala przyjemnie spędzić czas oraz dostarcza świetnej zabawy. Budując obwody emitujące dźwięki lub efekty świetlne itp. dowiesz się jak działają elementy elektroniczne. Zestaw Edu 1 jest podstawą wyposażenia każdej pracowni elektronicznej.
Strona internetowa www.el-go.pl posiada moduł projektowania obwodów. Istnieje możliwość publikowania własnych ciekawych schematów oraz konsultowanie ich na forum z innymi użytkownikami.

Przykładowe schematy przedstawione w instrukcji zawierają opisy wyjaśniające zasadę ich działania.
Oto niektóre z nich jakie będziesz mógł wykonać:
- włącznik dotykowy
- pamięć 1 bitowa
- lampka nocna z wyłącznikiem czasowym
- lampka nocna z wyłącznikiem dotykowym
- wyłącznik zmierzchowy
- detektor światła z sygnalizacją dźwiękowa
- fotodetektor czujnik obiektu
- fotodetektor czujnik braku obiektu
- fotokomórka
- fotoalarm zabezpieczenia schowka
- przerzutnik z pamięcią stanu
- sterownik sygnalizatora świetlnego
- nocny dręczyciel
- generator stałej częstotliwości
- generator modułowej częstotliwości sterowanej światłem
- migająca dioda LED
- generator optyczno-dźwiękowy
- sygnalizator ostrzegawczy - optyczny
- sygnalizator optyczno - dzwiękowy
- wskaźnik poziomu oświetlenia
- generator błysku (generator krótkiego impulsu)
- alarm z fotokomórką
- migacz trójkolorowy
Zestawy El-Go Edu 1 jest produktem polskim, wysokiej jakości. Wszystkie elementy zestawu wykonano tak, aby służyły przez wiele lat nie tracąc swoich walorów użytkowych. Powierzchnie styków modułów elektrycznych, łączników rurkowych i łączników elastycznych oraz kulki węzłowe mają naniesione powłoki galwaniczne zapewniające doskonały kontakt elektryczny. Wszystkie części zestawu są ułożone w odpowiednio ukształtowanych gniazdach, uformowanych w technicznej piance polietylenowej. Po pierwszym użyciu przekonasz się że El-Go nie jest zakupem na "jeden sezon". Do El-Go można wracać po latach, testować rozwiązania układowe, rozbudowywać zestaw o nowe elementy, tworzyć własne schematy, uczyć elektroniki siebie i innych. Wiek nie ma tu żadnego znaczenia.

Zastosowanie: rozwijanie wyobraźni dzieci, edukacja młodzieży, testowanie obwodów przez elektroników, doskonała zabawa dla wszystkich. Instrukcja zawiera wybrane przykłady schematów możliwych do realizacji za pomocą zestawu. Dodatkowe dwa moduły uniwersalne (dwukońcówkowe) pozwalają użytkownikowi na wstawienie wielu typów elementów elektronicznych, które są dołączone do zestawu lub łatwo dostępne w sklepach elektronicznych. Nauka elektroniki staje się niezwykle prosta a ilość zbudowanych obwodów zależy tylko od tego jak daleko sięgniesz wyobraźnią. Jedyna uwaga jest taka że samodzielne konstrukcje powinny być tworzone zgodnie z zasadami elektroniki. Podstawowy zestaw El-Go pozwala przyjemnie spędzić czas oraz dostarcza świetnej zabawy kilku osobom jednocześnie.
Skład zestawu: 1 moduł zasilania dostosowany do baterii AA, 19 szt. modułów z elementem elektronicznym, 2 szt. modułu uniwersalnego z zaciskami, 15 szt. łączników krótkich, 5 szt. łączników długich, 1 szt. łącznika elastycznego, 27 szt. kulek węzłowych, 30 szt. wybranych elementów elektronicznych.
Uwaga: zestaw nie zawiera niezbędnych 4 baterii AA (LR06)

przeznaczone dla dzieci od 14 lat
podręcznik: pełna drukowana instrukcja po polsku
wymiary opakowania: 36x26x7 cm

http://www.bystroglow.pl/product-pol-12426-EL-GO-edu1-zestaw-do-budowy-obwodow-elektronicznych.html
 

No comments:

Post a Comment